Millau

<<<wróć

UWAGA KURS W MILLAU Z POWODU NISKIEGO POZIOMU WODY W RZECE TARN 
PRZENOSIMY DO PLATTLINGU


Informacje o kursie w Plattlingu>>>

13-19.08.2017 - Millau (Francja)


 

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w kursie w jednym z naszych ulubionych miejsc w Europie, czyli we francuskiej miejscowości Millau. Znajduje się tam łagodny i bezpieczny tor kajakowy idealny do nauki podstaw kajakarstwa górskiego. Miejsce to posiada odwój o niezbyt mocnej sile wody, ale dający bardzo duże możliwości. Nadaje się on wspaniale do postawienia pierwszych kroków z freestyle’m kajakowym, a także do doskonalenia i nauki bardziej zaawansowanych figur.
  
 
 

Millau

Miasto Millau słynne jest z ogromnego wiaduktu położonego między dwoma górami, który jest najwyższą taką konstrukcją w Europie. Choć wiadukt jest nowoczesny, samo miasto roi się od bardzo starej architektury. Wąskie uliczki, stare budynki i malutkie przejścia nadają temu miejscu mistycznego uroku.

Co roku w tym miejscu odbywa się wielki festiwal muzyki i sportów outdoorowych – Natural Games. W tym, tak samo jak i w zeszłym roku nasi instruktorzy zostali zaproszeni, jako gwiazdy kajakarstwa, a Zofia Tuła wygrywając kategorie freestyle i boter cross zdominowała kobiecą część rozgrywek.